درباره من

اشتراک

اشتراک ایمیلی اخمو

لینکدونی
  آخرین نظرات
  ستاره نادری در دلم پیش سیاره دیگری … : خیلی قشنگ و با احساس ، بازم ممنون:-) ...

  حسین در مشکل جدی کارتن خالی از داستان ظریف یک اسباب کشی : سلام دوستان بنده فروشنده کارتن خالی هستم . 09125375947 در ...

  ستاره نادری در دلم پیش سیاره دیگری … : سلااااااااام ♬♬▒♬♬ ♬▒♬♬♬▒▒♬ ♬♬♬▒▒♬♬♬▒♬♬▒♬♬ بسيارى عال ...

  مژگان تیموری در دلم پیش سیاره دیگری … : زمین بس که چرخیده عاقل شده دلم پیش سیاره دیگری … فوق الع ...

  پریسا در وسوسه : قشنگ بود ...

  اطلاعات

  Check Google Page Rank

  external website monitoring service

   

  نیمی از من خواب و

  نیمی دیگر در بیداری

  رویای تو را می بیند …

   

  مربوط به : عاشقانه
  برچسب ها : , , , ,

  باران می بارد …

   

  دستهایم را روی گوشهایت می گذاری

  تا صدای رویاهایت را بهتر بشنوی …

   

   

  مربوط به : عاشقانه
  برچسب ها : , ,

   

  (جشن تولد پائیز)

   

  پسرک  بیست بار داستان برکه قورباغه ها را که مجله محلی از او چاپ کرده بود خواند.احساس غرور می کرد. می دانست که کمتر نویسنده ای این شانس را میاورد که اولین داستانش به این سرعت  چاپ شود. حالا صبح چشمانش را باز کرده بود و در ذهنش دنبال سوژه ای دیگر می گشت تا داستان تازه ای بنویسد. این مهمترین کاری بود که می توانست انجام دهد . تا نزدیک ظهر فکر کرد اما به نتیجه ای نرسید.یاد پدربزرگ افتاد که گفته بود یک نویسنده  باید به جزئیات همه چیز خوب دقت کند و به اطرافش یک نگاه تازه داشته باشد. پرده را کنار زد تا پنجره را باز کند. آفتاب ملایم تر از همیشه بود اما پسرک چشم از منظره برنمی داشت. همه چیز تغییر کرده بود. باد خنکی در اطاق دور زد و برگشت به سمت برگهای نارنجی.همه درختها لباس عوض کرده بودند. احساس می کرد دارد تبدیل به یک نویسنده واقعی می شود چون حتی در روزهای گذشته متوجه این تغییر تدریجی نشده بود.برگها زرد و نارنجی شده بودند و بعضی از برگهای طلایی می ریختند. صدای قورباغه ها به سختی از برکه به گوش  می رسید و باد آرامش مزرعه را به هم می زد.پسرک  به فکر فرو رفت و داستانش را اینگونه شروع کرد: فصلی دیگر از راه رسید که زیبایی ها را با خود برد، برگهای سبز را فریب داد و راه بادهای مزاحم را به مزرعه باز کرد…       

  پدربزرگ روی صندلی چوبی نشست. عینکش را زد. دستی به چانه اش کشید و شروع کرد به خواندن داستان  تازه پسرک . باد آهسته به در می کوبید و پدر در حال آوردن هیزم بود،  مادر سوپ می پخت و پدربزرگ زل زده بود به پسرک. حتما داستان را تا انتها خوانده بود. قبل از اینکه اجازه دهد پسرک چیزی بگوید گفت: تو راز فصلها را می دانی ؟ هر فصل رازی دارد که تو خودت باید آنرا کشف کنی. پسرک سکوت کرد. پدربزرگ ادامه داد: می دانی امروز چه روزی ست. یک نویسنده که به اطرافش نگاهی متفاوت دارد به جای دیدن ظاهر هر چیز باید به درون  آن  توجه کند. این خود یک راز است که می توانی به کمک آن رازهای دیگر را هم کشف کنی. امروز تولد پائیز است.وقتی پدربزرگ حرف می زد پسرک  سکوت کرده بود و به لبخند مادر هنگام چشیدن سوپ نگاه می کرد و پدر که با  دقت خاصی هیزمها را کنار شومینه روی هم می چید .او  فهمیده بود که باید داستانش را از نو بنویسد.داستانی که این بار طور دیگری  آغاز می شد:

  امروز جشن تولد پائیز است. برگهای طلایی، شمعهای روی کیک تولد پائیزند. باد با وزشی آرام  شمعها را فوت می کند و برگریزان شادی با ریختن برگهای نارنجی بر سر پائیز،  تولدش را جشن می گیرند. قورباغه ها به احترام پائیز در برکه آرام تر از همیشه می خوانند و آفتاب از همه میهمانان جشن به گرمی استقبال می کند. مادر به افتخار پائیز بعد از مدتها سوپ سبزیجات پخته و پدر به شوق آمدن پائیز هیزم ها را مرتب می کند و من هم خیلی خوشحالم . چون هر تغییر در طبیعت می تواند زندگی را زیباتر کند و این داستان پسرکی ست از جشن تولد پائیز در مزرعه ای کنار برکه قورباغه ها .هدیه ای کوچک به پائیز. تولدت مبارک.

  چاپ شده در شماره آبان ۹۰  مجله کودک 

  مربوط به : داستان
  برچسب ها : , , ,

  فکرم را توی هزار داستان تازه می ریزم تا پیش تو نباشد

  سکوت کرده ای

  و من همچنان  منتظرم

  تا با اولین دیالوگ عاشقانه تو

  قصه ام  را تا انتها بنویسم

  …                              

  مربوط به : شعر, عاشقانه
  برچسب ها : , , , ,